• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Rumuniją

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Rumunija

  • Gyventojų skaičius: ~19473936
  • Valiuta: RON

Rumunija – valstybė Europos pietryčiuose. Ribojasi su Ukraina ir Moldova šiaurės rytuose, Vengrija ir Serbija vakaruose bei Bulgarija pietuose. Rumunija yra 12 pagal dydį valstybė Europoje. Rytinę šalies pakrantę skalauja Juodoji jūra. Rumunijoje yra daugybė ežerų ir nemažai upių, pagrindinė iš jų yra Dunojus - antra pagal dydį upė Europoje, kuri yra saugoma UNESCO. Šalis taip pat  žinoma dėl paslaptingojo Transilvanijos regiono: senovinės tvirtovės ir pilys, viduramžių laikus menantys senieji didmiesčių kvartalai bei žymieji vienuolynai Bucovinos mieste. Rumunija išsiskiria savo unikaliu gamtovaizdžiu, kuris pasižymi įvairia augalija - daugiau nei 3700 rūšių augalų bei Karpatų kalnais, kurie prasideda prie Dunojaus, ties Bratislava ir netaisyklingu puslankiu tęsiasi 1300 km iki Dunojaus ties Geležiniais vartais. Jų plotas yra apie 190 000 km. Rumunijos kalnai teikia turistams ir vietiniams lankytojams daug aktyvios veiklos, tokios kaip: alpinizmas, kalnų ir dviračių žygiai, kalnų slidinėjimas, plaukimas plaustais (raftingas). Populiariausi slidinėjimo kurortai yra Poiana Brasov, Sinaia, Predeal, Vatra Dornei, Lake Balea ir Paltinis. Rumunai yra bene draugiškiausi ir svetingiausi žmonės. Jie linksmi, šilti, žaismingi ir pasižymi puikiu humoro jausmu.

Valstybinė kalba – rumunų. Sostinė – Bukareštas. Didžiausias miestas – Bukareštas.

Klimatas: Rumunijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinantis į žemyninį. Vidutinė metinė temperatūra šalies pietuose siekia 11 °C, šiaurėje – 8 °C. Aukščiausia užfiksuota temperatūra – 44,5 °C (1951 metais Rumunijos pietryčiuose), žemiausia -38,5 °C (1942 metais šalies centrinėje dalyje).
Šalyje ryškūs keturi metų laikai. Žiemą, ypač kalnuose, gausiai sninga.

Rekomenduojama aplankyti ir pamatyti:

• Bukareštas (rumun. București) - Rumunijos sostinė, šalies ekonominis, kultūrinis ir politinis centras, kuriame puikiai išpėtota pramonė ir centrinis susisiekimas. Miestas išsidėstęs Dunojaus žemupyje, 45 km. nuo upės. Bukareštas turistus traukia savo senamiesčiu – vieta, kurioje susipina miesto istorija, kultūra bei gyvenimo stilius. Modernus pramoginis rajonas yra pamėgta vietinių gyventojų susitikimų vieta; Rumunijos valstiečių muziejumi – eksponupojami valstiečių tautiniai rūbai, įvairios smulkmenos bei ikonos; meno muziejumi; nacionaliniu Rumunijos literatūros muziejumi – vieta, kurioje saugomas Rumunijos literatūrinis paveldas, kurį sudaro apie 30 000 eksponatų, nuo rankraščių ir senovinių knygų iki periodinių bei vertingų leidinių; Cismigiu sodais – milžniškas, 17 hektarų plotą užimantis viešasis miesto pakas, įkurtas 1847 metais; Triumfo arka – šiaurinėje Bukarešto dalyje esati įspūdingos išvaizdos arka, sukurta garsiausių rumunų skulptorių Ion Jalea bei Dimitre Paciurea; Peles pilimi – viena iš gražiausių Europos pilių, kurios išorėje vyrauja neo renesanso stilius, o viduje dominuoja vokiškasis renesanso stilius.

• Parlamento rūmai (rumun. Palatul Parlamentului) – garsiojo diktatoriaus N. Čaušesku statyti prabangūs Rumunijos Parlamento rūmai yra didžiausias pastatas Europoje ir yra įtraukti į Gineso rekordų knygą. Šis pastatas savo dydžiu nusileidžia tik JAV penkiakampei Pentagono žvaigždei. Parlamento rūmuose dabar įsikūręs šalies parlamentas ir Europos Sąjungos institucijų štabai. Pastatas yra 270 metrų ilgio, 240 metrų pločio, 86 metrų aukščio ir 92 metrų po žeme. Kompleksą sudaro 12 pastatų, 3100 kabinetų ir aštuoni aukštai po žeme. Parlamento rūmų pastatymui, buvo nugriauta penktadalis Bukarešto centro pastatų, tarp kurių buvo istoriniai pastatai, bažnyčiios, sinagogos bei apie 30 tūkst. namų.

• Sibiu (rumun. Sibiu) – XIIa. vokiečių įkurtas miestas – tvirtovė. Senamiestį puošia raudonų čerpių stogai, senos ir vingiuotos gatvelės, bažnyčių bokštų stygstančios smailės ir jaukūs parkai bei sodai. Miestas yra padalintas į dvi dalis – Aukštutinę ir Žemutinę. Senovėje, Aukštutinėje miesto dalyje kadaise gyveno turtingieji, o Žemutinėje - amatininkai. Miestą juosė gynybinė siena su bokštais, iš kurių belikę tik devyni (iš 39 bokštų). Sibiu 2007 metais išrinktas Europos kultūros sostine. Miestą garsina – barokiniai Brukentalio rūmai, kuriuose sukaupta milžinižka neįkainojamų dailės, skulptūrų bei meno dirbinių kolekcija.

• Brašovas (rumun. Brașov) - gotikos, baroko ir renesanso architektūrinių stilių miestas yra viena iš labiausiai lankomų vietų Rumunijoje. Miestas yra centrinėje Rumunijos dalyje, Transilvanijos regione. Įsikūręs maždaug už 160 km. į šiaurę nuo sostinės Bukarešto. Miestą supa kerinti žaluma ir aplinkui esantys didingi Karpatų kalnai. Brašovas išsiskiria ypatinga viduramžių laikų atmosfera - jo senamiesčio centrinėje aikštėje stovi senoji Brašovo miesto rotušė, kurią puošia didžiulis bokštas su laikrodžiu. Netoliese yra įžymioji Juodoji bažnyčia - pastatyta 1477 m. ir yra didžiausias gotikinio stiliaus statinys tarp Vienos ir Stanbulo. Senamiestyje išlikusi ir senoji miesto tvirtovė - Brašovo citadelė, gynybinė miesto siena su Baltuoju ir Juoduoju bokštais, Audėjų bastionas, Virvių gatvė - pati siauriausia 1,3 metrų pločio gatvė Rumunijoje, dveji miesto vartai - Schei ir Jekaterinos bei Timpos kalnas - puiki vieta apžvelgti Transilvanijos panoramą. Netoliese yra Poiana Brasov kalnų slidinėjimo kurorto trąsos, kurios yra nepaprastai pamėgtos turistų. Brašovo miestas buvo naudojamas kaip fonas daugelyje pastarojo meto filmų.

• Drakulos pilis (rumun. Castelul Bran) - legendinė Drakulos pilis, kitaip dar yra žinoma, kaip Brano pilis - ryškiausias Rumunijos turistinis simbolis, nutolęs maždaug 30 km. nuo artimiausio Brašovo miesto. Pilis pastatyta 1382 metais. Tai puikus gotikinės architektūros pavyzdys Transilvanijoje. Šioje pilyje, XV amžiuje gyveno žiaurusis Transilvanijos grafas Vladas III Drakula - dar žinomas, kaip Vladas Tepeša, garsėjęs savo žiaurumu, tačiau buvęs išmintingas, sumanus politikas, drąsus karys, todėl rumunai Vladą Drakulą vis dar laiko nacionaliniu didvyriu. Ši pilis garsi dėl airių rašytojo, Bremo Stoukerio parašyto gotikinio romano „Drakula“, kurio pagrindinis personažas – vampyras Drakula, gyvenęs šioje pilyje ir, kaip manoma, sukurtas remiantis Vlado Drakulos portretu. Dabar šioje pilyje veikia muziejus: eksponuojamos XIV-XIX a. baldų, ginklų ir šarvų kolekcijos, dekoruoti kambariai, siauri pilies koridoriai.

• Dunojaus delta (rumun. Delta Dunării) - pati didžiausia upė Europoje, kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Ši upė vadinama tarptautine, nes savo vandenis, Dunojus plukdo pro 9 šalis ir 4 Europos sostines: Vieną, Bratislavą, Budapeštą ir Belgradą. 2800 km. vandenys savo kelionę pradeda Vokietijoje ir keliauja iki pat Juodosios jūros, kurią sudaro trys upės atšakos. Šio regiono susisiekimas visoje deltoje vyksta tik vandens transportu, o regionas taip patr yra ir vienas mažiausiai apgyvendintų. Tai vieta, kur milijonai paukščių iš Europos, Azijos, Afrikos ir Viduržemio jūros šalių, atskrenda perėti.

• Salina Turda – Transilvanijos regione esanti druskų kasykla yra viena iš seniausių pasaulio druskų kasyklų. Tai tikras požeminis muziejus, kuriame sužinosite apie druskų kasyklos istoriją, druskos išgavimo metodus, darbo sąlygas bei transportavimo mechanizavimus. Dabar čia įkurtas požeminis pramogų parkas, kuriame siūlomos tokios pramogos, kaip „velnio ratas“, maža golfo aikštė, boulingas, plaukiojimas su valtele požeminėje upelėje bei sporto arena. Ši stulbinanti druskų kasykla pavergs kiekvieno lankytojo širdį.

• Hunedoara (rumun. Castelul Huniazilor arba Castelul Corvineştilor) – miestas, įsikūręs vakarų Rumunijoje. Viduramžiais garsėjęs kaip geležies kasybos ir apdorojimo centras, o dabar - gotikinio stiliaus renesanso laikų Huniadų pilimi. Pilis pastatyta XIV a. pradžioje ir yra vienas labiausiai lankomų objektų Rumunijoje. Huniadų pilis yra didėlė ir įspūdinga, kuriai didybės suteikia aukšti bei smailūs bokštai, margi stogai, daugybė langų ir balkonų bei vidinis kiemas. Dabar šioje pilyje veikia muziejus, kuriame galima apžiūrėti puošnią Riterių salę, vidinius kiemelius, koplyčią bei dar apie 50 viduramžių stiliumi dekoruotų kambarių.

• Transfagarašanas (rumun. Transfăgărășanul) – vienas pavojingiausių ir gražiausių bei įspūdingiausių kelių Rumunijoje. Apie 2 kilometrų į aukštį pakylantis kelias, 90 kilometrų ilgio maršrutas, jungiantis Sibiu ir Pitesti miestus. Kelias suteikiantis kvapą gniaužiančius vingius ir įspūdingus gamtos vaizdus. Važiuojant šiuo kelių galėsite aplankyti ir pamatyti Arges upės slėnį, Balea ežerą bei Poienari pilį. Netoli Balea ežero, žiemos sezononą, veikia Ledo viešbutis, kuris žiema pasiekiamas tik lyniniu keltuvu. Šiame kelyje, 2009 metais BBC filmavo laidą „Top Gear“ ir paminėjo, jog tai geriausias kelias pasaulyje.

• Linksmosios kapinės (rumun. Cimitirul Vesel) - Sapantos miestelyje esančios kapinės garsėja neįprastumu. Šios kapinės ne kaip visos: jos nėra liūdnos, tylios ar ramios, atvirkščiai – jos sukuria linksmą bei triukšmingą atmosferą. Kapinaitės išmargintos spalvotais antkapiais, ant kurių nuotaikingai pavaizduoti mirusiojo gyenimimo motyvai (darbas, žūties priežastys, pomėgiai, gyvenimo įvykiai ir pan.). Čia žmonės neverkia, o su džiugesiu prisimena mirusįjį bei jo gyvenimą. Pirmas kryžius „kapinėse buvo nutapytas 1935 metais – Steno Joano Patro (Stan Ioan Patras). Šios kapinės yra tikras turistinis traukos centras ir apžavės kiekvieną lankytoją, savo išskirtinumu bei nuotaikingumu.

Pagrindiniai oro uostai:

Henri Coanda tarptautinis oro uostas (OTP) – Otopenio mieste įsikūręs Rumunijos judriausias tarptautinis oro uostas, nutolęs į šiaurę 16,5 km. nuo Bukarešto miesto centro.

Baneasa Oro Uostas (BBU) - Bukarešto mieste esantis oro uostas.

Cluj-Napoca tarptautinis oro uostas (CLJ) – oro uostas esantis 9 km. į rytus nuo Klužo-Napokos miesto centro.

Mihailo Kogelničanu tarptautinis oro uostas (CND) – oro uostas pietryčių Rumunijoje, Mihailo Kogeličanu komunoje, 26 km. į šiaurės vakarus nuo Konstancos.

Timišoaros Trajano Vujos tarptautinis oro uostas (TSR) - Oro uostas esantis Timišoaroje, netoli sienos su Vengrija ir Serbija.

Jasai oro uostas (IAS) – Jasai mieste esantis oro uostas.

Oradia oro uostas (OMR) - Orodia mieste esantis oro uostas.

Sibiu oro uostas (SBZ) – Sibiu mieste esantis oro uostas.

Tirgu Murešo oro uostas (TGM) – Transilvanijos regione, Tirgu Murešero mieste esantis oro uostas.

Krajovos oro uostas (CRA) – Krajovos mieste esantis oro uostas.

 

Pigūs skrydžiai į Rumuniją

Pigūs skrydžiai į Bukareštą

Pigūs skrydžiai į Bukareštą

nuo €21798

Bukareštas (rumun. București) – Rumunijos sostinė, šalies politinis, ekonominis ir kultūrinis centras. Miestas išsidėstęs Dunojaus žemupyje, 45 km nuo upės. Didelis susisiekimo mazgas, yra tarptautinis oro uostas. Išvystyta mašinų, metalo apdirbimo, tekstilės, odos, avalynės, chemijos, siuvimo, maisto, stiklo, porceliano, poligrafijos, metalurgijos, medienos pramonė. Yra metropolitenas. Bukarešte yra universitetas (įkurtas 1864 m.), daug kitų aukštųjų mokyklų, teatrų, mu...