• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Kopenhagą

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Danija / Skrydžiai į Kopenhaga

  • Gyventojų skaičius: ~5797446
  • Valiuta: DKK
Skrydžiai į Kopenhagą

Kopenhaga (senąja danų kalba Køpmannæhafn – 'pirklių uostas')Danijos sostinė ir didžiausias miestas. Miestas priklauso Hovedstadeno regionui. Automobilių ir geležinkelio keltai kursuoja į Malmę, Helsingborgą ir Landskroną (Švedijos uostai). Yra tarptautinis oro uostas.

Kopenhagoje sutelkta apie 40 proc. visos Danijos pramonės. Išvystyta laivybos, elektrotechnikos, prietaisų gamybos, chemijos, maisto pramonė. Yra keturi universitetai bei trys kitų miestų universitetų padaliniai, B. Torvaldseno muziejus, dailės muziejai, Kopenhagos operos teatras.

Kelionių ekspertų patarimai: Kodėl vykti į Kopenhagą? Pagrindinė miesto įžymybė – paminklas H. K. Anderseno Undinėlei (atidengtas 1913 m. rugpjūčio 23 d.). Taip pat išlikę Rosenborg rūmai, yra birža, Charlottenborg rūmai (visi – iš XVII a.), Christiansborg parlamento rūmai (XVIII a., buvo atstatyti po gaisrų 1800–1820 m. ir 1907–1922 m.), Amalienborgo rūmų kompleksas (statytas nuo XVIII a.). Rotušės aikštė – tai Kopenhagos širdis, pagrindinis miesto transporto susikirtimo taškas ir populiari susitikimų vieta. Tivoli parkas – šis pramogų parkas buvo įkurtas naudojant H.K. Anderseno pasakų motyvus. Kalėdų laikotarpyje parkas virsta Kalėdų muge – su tradiciniais patiekalais, čiuožykla ir gausybe dovanų idėjų. Kada keliauti į Kopenhagą? Geriausiai į Kopenhagą keliauti vėlyvą pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį, nors nepamirškite, kad ir miesto svečių šiuo šiltuoju periodu Kopenhagoje netrūksta. Nuo gegužės iki rugsėjo miestas prisipildo muzikos garsų, nes vyksta daugybė festivalių. Nuo spalio mėnesio miestas pasiruošia "žiemos miegui", nes oras tampa gana atšiaurus ir išskyrus gruodžio mėnesį prieš Kalėdas - būna gana ištuštėjęs. Keliaudami šaltuoju metų periodu pasirūpinkite itin šiltais neperpučiamais vėjo drabužiais ir patogia šilta avalyne. Kita: Patogiausias ir praktiškiausias, o turbūt ir pats smagiausias būdas keliauti po Kopenhagą – dviratis! Čia paprasta nusipirkti, pasiskolinti ar išsinuomoti dviratį ir minant pedalus pasižvalgyti po sostinę.

Verta aplankyti ir pamatyti:

• Rosenborgo pilis (angl. Rasenborg Castle) – pilis pastatyta pačioje Kopenhagos širdyje, XVIIa. garsiausio Skandinavijos karaliaus, Kristijono IV-ojo. Tai 400 metų senumo Renesanso stiliaus pilis, kurioje vyko daug svarbių renginių. Šiandien lankytojai gai nukeliauti laiku į praeitį ir per Kristijono IV-ojo bei jo įpėdinių paliktus pėdsakus, susipažinti su tų laikų karališkosios šeimos kasdienybe bei jų gyvenimo stiliumi, suformuotus per 400 metų. Kambariai bei salės atspindi pompastiškumą bei iškilmingumą, kartu unikalumą, paslaptingumą bei požiūrį į gyvenimą, kuris, iš vienos pusės buvo visai kaip ir paprasto žmogaus, tačiau tuo pačiu kardinaliai savitas.

Bilietų kainos:

Suaugusiems – 105 DKK (14 €);

Vaikams (iki 17 metų) – nemokamai;

Studentams (pateikus galiojantį pažymėjimą) – 70 DKK (9,40 €);

Bendras Roseborgo ir Amalienborgo rūmų bilietas (galioja 36 valandas) – 145 DKK (19,50 €).

• Amalienborgo rūmai (angl. Amalienborg Palace) – 1700-aisiais pastatyti rūmai, laikomi geriausiu daniško rokoko architektūriniu kūriniu. Amalienborgas yra keturių rūmų kompleksas, išsidėsčiusių aplink centrinę aikštę, kurios pačiame centre yra Frederiko V-ojo statula. Tai vieta, kurioje gyvena dabartinė Danijos karalienė Margareta, o karališkąjai šeimai esant rūmuose, 12 valandą vyksta sargybos keitimosi ceremonija. Rūmuose esančios ekspozicijos dėka galima nukeliauti 150 metų atgal į praeitį, į Kristijano IX-ojo bei karalienės Luizos laikus ir išvysti karališkuosius apartamentus, darbo kambarį ir kt.

Bilietų kainos:

Suaugusiems – 75 DKK (10 €);

Vaikams (0-17 metų) – nemokamai;

Studentams (pateikus galiojantį pažymėjimą) – 55 DKK (7,40 €);

Bendras Roseborgo ir Amalienborgo rūmų bilietas (galioja 36 valandas) – 145 DKK (19,50 €).

• Kristianborgo rūmai (angl. Christiansborg Palace) – buvusi karališkoji rezidencija, esanti Slotsholmen saloje. Rūmuose dabar įsikūręs Danijos parlamentas Folketinget, aukščiausiasis teismas bei valstybės ministerija. Kai kurios rūmų dalys yra naudojamos karališkosios šeimos įvairiems renginiams. Karališkuosius priėmimo kambarius sudaro bokšto kambarys bei sosto kambarys, kuriame Danijos karalienė susitinka su kitų šalių ambasadoriais.

Bilietų kainos:

Suaugusiems – 150 DKK (20 €);

Studentams – 125DKK (16,80 €);

Vaikams (nuo 4 iki 17 metų) – 75 DKK (10 €).

Įsigijus šį bilietą, galėsite apsilankyti karališkuosiuose priėmimo kambariuose, karališkojoje virtuvėje, išvysti griuvėsius bei arklides. Bilietas galioja vieną mėnesį.

• Danijos nacionalinis muziejus (angl. National Museum of Denmark) – muziejus įkurtas Princo rūmuose, kurie pastatyti XVIIIa. viduryje. Galeriją sudaro platus koridorius, sujungtas su kambariais ir miegamaisiais, kuriuose yra daugybė rafinuotų rankdarbių bei ankstyvojo XVII a. baldai. Nacionaliniame muziejuje eksponuojami eksponatai iš akmens amžiaus, vikingų laikų, viduramžių, renesanso ir iš moderniosios danų istorijos. Šiame muziejuje galima išvysti garsiuosius istorinius radinius iš senovės laikų, tokius kaip „Saulės vėžimą“, „Egtvet mergaitę“, „Snoldelevo akmenį“ ir kt. Muziejaus nuolatinę ekspoziciją sudaro: Danijos priešistorė, viduramžiai ir Renesansas Danijoje, Danijos istoriją, karališkoji monetų ir medalių kolekcija, klasikiniai ir artimųjų rytų radiniai, etnografinė kolekcija bei vaikų muziejus.
Įėjimas nemokamas.

• Danijos nacionalinė galerija (angl. National Gallery of Denmark, dan. Statens Museum for Kunst) – muziejuje eksponuojami viduramžių bei Renesanso laikotarpių darbai ir įspūdingos olandų bei flamandų dailininkų kolekcijos, tarp kurių yra Rubenso, Breigelio ir Rembranto darbai. Čia pateikiama pasaulio geriausia XIXa. danų menininkų „Aukso amžiaus“ kolekcija. Muziejuje taip pat demonstruojama milžiniška piešinių, graviūrų bei litografijos kolekcija, reprezentuojanti E.Degas ir Tuluz−Lotreko kūrybą. Ramiai pasėdėti galima nepaprastai žavingoje, spalvotų geometriškų figūrų pilnoje kavinėje, kurią sukūrė garsus dizaineris Peter Lassen bei menininkas Bjørn Nørgaard.

Bilietų kaina:

Suaugusiems – 110 DKK (14,80 €);

Asmenims iki 27 metų – 85DKK (11,40 €);

Asmenims iki 18 metų – nemokamai.

• Tivoli parkas (angl. Tivoli Gardens) – atrakcionų parkas, esantis pačioje miesto širdyje, vos kelių žingsnių atstumu nuo miesto Rotušės. Tivoli parkas buvo įkurtas 1843 metais ir tapo nacionaline vertybe bei tarptautine atrakcija Kopenhagoje. Šio parko paslaptis yra ta, jog čia kiekvienas gali atrasti sau patinkančios veiklos. Aplinka labai žavinga, kurią puošia egzotiška architektūra, istoriniai pastatai bei prašmatnūs sodai. Vakarais, tūkstančiai spalvotų šviestuvų šį parką paverčia magiška bei unikalia vieta it iš pasakų pasaulio.

Bilietų kainos:

Suaugusiems – 100 DKK (13,40 €).

Birželio 24 – rugpjūčio 7 dieną bilietai kainuoja 110 DKK (14,80 €) asmeniui.

• Mažoji undinėlė (angl. The Little Mermaid) – ši undinėlė, tai dovana Kopenhagos miestui, gauta 1913 metais, iš danų verslininko Karlo Jakobseno. Skulptūra, įkvėpta Hanso Kristiano Anderseno pasakos apie undinėlę, kuri atsisako visko, vien tik tam, kad galėtų būti kartu su princu, kuris gyveno sausumoje, pagaminta iš bronzos ir granito. Undinėlės galva buvo sukurta pagal baleriną Ellen Price, kuri 1909 metais atliko pagrindinį vaidmenį balete „Mažoji undinėlė“, o undinėlės kūnas sukurtas pagal skulptoriaus, Edvardo Erikseno žmoną. Daugumą kartų skulptūra buvo nukentėjusi nuo vandalų, tačiau kas kart ji būdavo atkurta, todėl norintys ją išvysti, tai gali padaryti bet kada.

• Kristijanija (angl. Christiania) – kitaip dar vadinama „Laisvės miestu“, tai 1971 metais, grupelės hipių, okupavusių kelias apleistas kareivines ir sukūrusių savas taisykles, įkurtas rajonas, kuriame nėra automobilių. Laisvės miestas yra maišalynė gyvenamųjų pastatų, dirbtuvių, meno galerijų, muzikos pasirodymų vietų, nebrangių ir ekologiškų užkandinių bei nepaprastai gražios gamtos. Saugumo sumetimais, rekomenduojama laikytis taisyklių, nurodytų prie įėjimo į Kristijaniją (nefotografuoti, nefilmuoti, nebėgioti, nesinaudoti automobiliais ir pan.), ypač Pusher gatvėje dėl prekybos narkotinėmis medžiagomis, kurios yra nelegalios Danijoje.

• Rotušės aikštė (angl. City Hall Square) – pagrindinė Kopenhagos aikštė, kurioje prasideda ir populiariausia prekybinė gatvė – Strøget. Rotušės aikštėje vyksta apdovanojimų ceremonijos, skirtos pagerbti grįžusius sportininkus, įvairūs koncertai bei parodos po atviru dangumi.

• Kopenhagos katedra (angl. Copenhagen Cathedral) – kitaip vadinama Dievo motinos bažnyčia, tai ne tik Kopenhagos bet ir nacionalinė Danijos katedra, kuri yra visai šalia pagrindinio Kopehagos universiteto pastato. Dabartinė bažnyčios versija buvo suprojektuota architekto Kristiano Frederiko Hanseno, neaklasicizmo stiliaus ir buvo užbaigta 1829 metais. Šioje katedroje vyksta Danijos karalių karūnavimai bei karališkosios šeimos vestuvių ceremonijos. Kiekvieną rytą (išskyrus sekmadienį), apie 8 valandą vyksta pamaldos, tiesiogiai transliuojamos per DR radijo stotį. Lankytojai gali pakilti 400 laipteliais iki pat viršaus ir pasigrožėti karališkuoju Kopenhagos miestu.
Įėjimas į bažnyčią yra nemokamas, tačiau norintys pakilti į bokšto viršūnę, turi susimokėti nuo 35 DKK iki 45 DKK (nuo 4,70 € iki 6 €).

Viešasis transportas. Kopenhagos viešojo transporto sistema yra labai patikima, puktuali bei puikiai išplėtota. Įsigijus vieną bilietą, galima keliauti bet kuriuo sostinės viešuoju transportu (metro, traukiniu, autobusu bei vandens autobusu). Bilietų kaina priklauso nuo zonos kurioje planuojama keliauti.

Autobusai yra suskirstyti į tris kategorijas:

A-autobusai. Tai pagrindiniai autobusai centrinėje Kopenhagos dalyje, kurie važinėja maždaug kas 3-7 minutes piko metu (maždaug nuo 7-9 valandos ryto ir 15:30-17:30 valandos popiet).

S-autobusai. Važinėja kas 5-10 minutes piko metu bei kas 20 minučių įprastu metu. Šio tipo autobusai yra greitesni, nei A-autobusai, kadangi jie susotoja ne kiekvienoje stotelėje.

N-autobusai. Tai yra naktiniai autobusai, kurie važinėja nuo 1 val nakties iki 5 valandos nakties.

Metro sistema veikia kasdien, visą parą, tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, jog naktimis (tarp 1:00-1:25 val. ir tarp 4:15-4:45 val.) vyksta techninė apžiūra, todėl eismas šiek tiek sulėtėja.

Bilietus galima įsikyti bilietų aparatuose, kurie priima kreditines korteles arba 7 Eleven kioskuose. Taip pat bilietą galima įsigyti ir iš autobuso vairuotojo.

Bilietų tipai ir kainos:

Vienkartinis bilietas (priklauso nuo zonų, kuriose keliausite: 2 ir 3 zonos bilietas galioja 1 val., 4 , 5 ir 6 zonos bilietas galioja 1,5 val., 7, 8 ir 9 zonos bilietas galioja 2 val.) – kaina nuo 24 DKK (3,20 €);
Visų zonų bilietas – 108 DKK (14,50 €).

24 valandų bilietas (visose zonose galiojantis bilietas, neribotas kiekis kelionių bet kuria transporto priemone visą parą) – suaugusiems - 130 DKK (17,40 €), vaikams iki 16 metų – 65 DKK (8,70 €).

Kopenhagos kortelė. Suteikia nemokamą, kai kurių muziejų lankymą, galimybę keliauti viešuoju transportu nemokamai bei įvairias nuolaidas restoranuose. Įsigijus suaugusiojo kortelę, galima kartu keliauti su dviem vaikais, kurių amžius yra iki 10 metų.

24 val. kortelė. Suaugusiems – 48 €, vaikams - 25 €;
48 val. kortelė. Suaugusiems – 67 €, vaikams – 34 €;
72 val. kortelė. Suaugusiems – 79 €, vaikams – 40 €;
120 val. kortelė. Suaugusiems - 107 €, vaikams – 54 €.

 

 

Pigūs skrydžiai į Kopenhagą

Bilietai į Kopenhagą iš Kauno

nuo €12038

Bilietai į Kopenhagą iš Rygos

nuo €16898

Bilietai į Kopenhagą iš Vilniaus

nuo €22944