• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Londoną

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Jungtinė Karalystė / Skrydžiai į Londonas

  • Gyventojų skaičius: ~66488991
  • Valiuta: GBP
Skrydžiai į Londoną

Londonas (lot. Londinium) – Anglijos ir Jungtinės Karalystės sostinė – pagal gyventojų skaičių didžiausias šalies, pirmas Europos Sąjungos, ketvirtas – Europos žemyno miestas. Londonas kartu su Paryžiumi yra pirmi milijoniniai miestai pasaulyje. Londonas - vienas lankomiausių miestų pasaulyje, kasmet sulaukia virš 30 milijonų turistų, nes čia - gausu lankytinų objektų ir įvairiausių pramogų.

Kelionių ekspertų patarimai:
Kodėl vykti į Londoną? Pasikelti į Londono Akį ir pamatyti Anglijos ir Jungtinės Karalystės sostinę iš paukščio skrydžio, aplankyti Big Beną, Parlamento ir Bekingemo Rūmus, Lesterio aikšę, Tauerio tiltą, Vestminsterio Abatiją, pasigrožėti Temze, Trafalgaro aikšte, įspūdingais Londono Haidoparku,  Kensingtono parku ar daugeliu kitų nesuskaičiuojamų objektų. Kada keliauti? Bet kuriuo metų laiku, bet gražiausias laikas – pavasaris, kai vyrauja švelni temperatūra, miesto parkai plyšta nuo žiedų, o ir kainos kur kas žemesnės. Kita: Nepamirškite skėčio, nes Londone per vieną dieną oras gali pasikeisti keletą kartų. Paragaukite tradicinio žuvies ir skrudintų bulvyčių patiekalo. 

Lankytinos vietos.

• Londono akis (angl. London Eye) – 135 metrų aukščio apžvalgos ratas, esantis Jungtinėje Karalystėje, kitaip dar vadinamas „Tūkstantmečio ratu“ (angl. Millennium Wheel). Tai viena įspūdingiausių Londono atrakcijų, iš šio apžvalginio rato galima apžvelgti didžiąją Londono dalį. Tai yra ketvirtas pagal dydį apžvalgos ratas pasaulyje. Kasmet „Londono akis“ sulaukia daugiau kaip 3,5 milijono lankytojų.

Bilietų kainos:
Suaugusiems – 24,95 £;
Vaikams (4-15 metų) – 19,95 £;
Vaikams (iki 4 metų) – nemokamas;
Senjorams – 21 £.

• Londono Taueris (angl. Tower of London) - istorinė tvirtovė Londono senamiesčio rytinėje dalyje, šiuo metu tai muziejus. Kadaise „Londono Taueris“ tarnavęs kaip VIP kalėjimas bei kankinimų vieta, kurioje buvo kalinami kilnių giminių atstovai, užimdavę aukštus valstybinius postus. Čia egzekucijos buvo įvykdytos daugeliui svarbių valstybės veikėjų, tarp kurių buvo ir karaliai Henrikas VI, Eduardas V su broliu Ričardu, karalienė Džein Grei, kuri savo poste išbuvo tik 9 dienas bei daugeliui kitų.
Rekomenduojama užsisakyti išankstinius bilietus.

Bilietų kainos:
Suaugusiems – 22 £;
Vaikams (5-15 metų) – 10 £;
Vaikams (iki 5 metų) – nemokamas;
Senjorams, studentams, asmenims su negalia (pateikus pažymėjimą) – 17 £.

• Tauerio tiltas (angl. Tower bridge) – pakeliamasis tiltas per Temzės upę, vienas iš pagrindinių Londono simbolių. Nors tikslaus grafiko, kada tiltas yra pakeliamas – nėra, egzistuoja primityvus grafikas, kuris nėra visiškai tikslus, tiltas pakeliamas, kai po juo turi praplaukti laivas. Tauerio tilto viduje veikia muziejus – jame eksponuojami jau nebenaudojami tilto judėjimą reguliavę mechanizmai, galima iš arčiau susipažinti su tilto istorija.

Bilietų kainos:
Suaugusiems – 9 £;
Vaikams (5 – 15 metų) – 3,90 £;
Studentams ir senjorams (pateikus pažymėjimą) – 6,30 £;
Vaikams (iki 5 metų) ir asmenims su negalia – nemokamas.

• Vestmisnterio rūmai ir Big Benas (angl. Palace of Westminster) – Parlamento rūmai yra žinomi, kaip Vestminsterio rūmai. Tai britų demokratijos tvirtovė, kurioje yra ir karalienės sostas. Nors per 1834m. gaisrą šis pastatas smarkiai nukentėjo, per 30 metų Parlamentas buvo atstatytas. Šiems rūmams priklausantis Šv. Stepono bokštas arba visiems geriau žinomas, kaip Big Benas – laikrodžio bokštas – ne mažiau populiari vieta. Pavadinimas skirtas atminti viešųjų darbų ministrui Benjaminui Hallui, kuris vadovavo statyboms.

Parlamento rūmų turo bilietų kainos:
Suaugusiems – 25 £;
Studentams ir senjorams – 20 £/ 21£;
Vaikams (5 – 15 metų) – 10 £/ 11 £;
Vaikams (iki 5 metų) – nemokamas;

• Šv. Pauliaus katedra (angl. St. Paul‘s Catheral) – vienas žymiausių Londono pastatų, pagarsėjęs savo kupolu, kuris yra 108 metrų aukštyje, dėl jo ši bažnyčia buvo aukščiausias Londono pastatas iki pat 1962 m. Vienas katedros išskirtinumų – „šnibždesių galerija“, kurioje pridėjus ausį prie sienos, galima išgirsti žodžius, ištartus šnibždant už 30 – 40 metrų.

Bilietų kainos:
Suaugusiems – 18 £;
Vaikamas (6 – 17 metų) – 8 £;
Studentams ir senjorams – 16 £;

• Hario Poterio teminis parkas (angl. Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter) – teminis parkas, esantis apie 30 kilometrų nuo Londono centro, Warner Bros studijoje. Iš viso turas trunka apie 3 valandas, tačiau panorėjus, galima skirti ir daugiau laiko. Čia turėsite progą iš arčiau susipažinti su Hario Poterio pasauliu, pamatysite mylimiausias scenas, eksponatus iš filmų, pvz. Hario šluotą "Nimbus 2000", sužinosite, kaip buvo kuriami specialieji efektai bei kitas paslaptis. Parke pamatysite įvairias, filmuose naudotas sales, pastatus ir pan.

Bilietų kainos:
Suaugusiems – 35 £;
Vaikams (5 - 15 metų) – 27 £;
Vaikams (iki 4 metų) – nemokamas.

• Krištolinų rūmų parkas (angl. Crystal Palace park) – didžiulis Viktorijos laikų parkas, kuriame kadaise buvo gausybė įvairiausių egzotinių augalų, puošnių fontanų ir vandens kaskadų. Be to, šis parkas garsėjo terasomis ir didžiulėmis dinozaurų skulptūromis, kurių daugelis yra išlikę ir iki šių dienų.

• Šekspyro „Globe“ teatras (angl. Shakespeare's Globe) - tai senojo „Globe“ teatro rekonstrukcija, kurioje dirbo ir pjeses statė pats Viljamas Šekspyras. Naujasis teatras identiškas senąjam, jis atkurtas laikantis senųjų brėžinių bei aprašymų, net teatro vieta yra tik apie 200 metrų nutolusi nuo orginaliosios teatro buvimo vietos. Pastatas ovalo formos, po atviru dangumi. Čia vis dar vyksta pasirodymai.

Turo ir parodos bilietų kainos:
Suaugusiems – 15 £;
Studentams (pateikus pažymėjimą) – 12,50 £;
Senjorams – 13,50 £;
Vaikams (5 – 15 metų) – 9 £;
Vaikams (iki 5 metų) – nemokamas.

• Britų muziejus (angl. British Museum) – seniausias muziejus pasaulyje, kviečiantis daugiau sužinoti apie žmonijos istoriją ir Londono kultūrą. Visos ekspozicijos ilgis apie 4 kilometrus, o čia saugoma virš 7 milijonų eksponatų iš viso pasaulio. Muziejuje galima aplankyti Priešistorinę ekspoziciją, kurioje lankytojai kviečiami susipažinti su romėnų laikų Britanija, viduramžiais, renesanso epocha ir naujaisiais amžiais. Taip pat sukaupta gausi Senovės Egipto, Azijos, senovės Graikijos ir Romos radinių kolekcija ir kiti vertingi kultūriniai eksponatai iš viso pasaulio. Per metus šį muziejų aplanko virš 6 milijonų žmonių.

Bilietų kainos:
Suaugusiems – 16,50 £;
Senjorams – 16,50 £ (pirmadieniais nuo 12:00 iki 16:30 - 8,25£) ;
Studentams bei asmenims nuo 16 - 18 metų – 13 £ (darbo dienomis nuo 14:30 - 2 bilietai už vieno kainą);
Vaikams (iki 16 metų) – nemokamas.

• Trafalgaro aikštė (angl. Trafalgar Square) - laikoma Londono centru, tiek vietinių, tiek turistų susibūrimų vieta. Savaitgaliais aikštėje vyksta daugybė įvairiausių renginių ir meninių akcijų. Trafalgaro aikštė yra priešais Nacionalinę galeriją (angl. National Gallery) – čia eksponuojami daugiau nei 2300 žymiausių Europos menininkų, tokių kaip Leonardo Da Vinči, Mikelandželo, Ticiano Večelio, Van Gogo bei Pjero Ogiusto Renuaro tapybos darbai.

Nacionalinės galerijos parodų bilietų kainos:
Suaugusiems – 16£/ 18£;
Senjorams – 14£/ 16 £;
Studentams, vaikams (12 – 18 metų) – 8 £/9 £.

Viešasis transportas. Londone viešojo transporto sistema puikiai išvystyta - galima važinėti autobusais, traukiniais, tramvajais, metro ar upės transportu.
Patogiausias būdas keliauti mieste – metro, tačiau jeigu skubate arba norite sutaupyti – rinkitės autobusą. Visas Londonas suskirstytas į šešias transporto zonas: pirmoji zona – Londono centras, antroji – aplink centrą esantis rajonas, trečioji – aplink antrąjį esantis regionas ir taip toliau.
Atkeliavus į Londoną patartina nusipirkti Visitors Oyster Card – tai viena kortelė visiems viešiesiems transportams, be to taip sutaupysite beveik dvigubai, o ją įsigyti galite internetu arba Londone.
Kortelės kaina – 3 £ + gausite daug įvairių nuolaidų lankantis muziejuose, kai kuriuose restoranuose, kavinėse bei specialius pasiūlymus.
Kortelės pildymas labai įvairus. Tai priklauso nuo to, kiek žadate būti Londone ir naudotis viešuoju transportu.
Jeigu planuojate Londone būti 1 – 2 dienas, rekomenduojama kortelę pasipildyti 20£;
Jeigu planuojate Londone būti 3 – 4 dienas, rekomenduojama kortelę pasipildyti 30£;
Jeigu planuojate Londone būti savaitę ir daug keliauti kiekvieną dieną - rekomenduojama kortelę pasipildyti 50£.

 

 

Pigūs skrydžiai į Londoną

Bilietai į Londoną iš Rygos

nuo €14894

Bilietai į Londoną iš Vilniaus

nuo €15200

Bilietai į Londoną iš Kauno

nuo €15710