• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Niujorką

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į JAV / Skrydžiai į Niujorkas

  • Gyventojų skaičius: ~327167434
  • Valiuta: USD
Skrydžiai į Niujorką

Niujorkas (oficialiai – Niujorko miestas) (angl. New York City) – didžiausias JAV miestas, antrasis pagal dydį Šiaurės Amerikos miestas po Meksiko. Vienas pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų. Niujorke gyvena 8,11 mln. gyventojų (2007 m.), o su priemiesčiais – virš 22 milijonų žmonių, ir tai vienas didžiausių pasaulio miestų. Čia yra įsikūrusi Jungtinių Tautų Organizacijos būstinė. Slenge dažnai vadinamas „didžiuoju obuoliu“ (The Big Apple).

Miestas yra JAV šiaurės rytinėje dalyje, Niujorko valstijoje, prie Hadsono upės žiočių. Tai didžiausias JAV uostas (metinė krovinių apyvarta – apie 180 mln. tonų). Dž. Kenedžio tarptautinis oro uostas. Tai pagrindinis JAV ekonominis, politinis, prekybos, finansų, mokslo ir kultūros centras. Pagrindinės pramonės šakos: metalo apdirbimas, mašinų gamyba, poligrafija, chemija, naftos apdirbimas, maisto, lengvoji. Yra metropolitenas, jo muziejus. Universitetai (žymiausias – Kolumbijos universitetas), viešoji biblioteka. Kodėl vykti į Niujorką? Muziejai: šiuolaikinio meno, Amerikos istorijos, indėnų, pirmykščio meno, žydų. Apie 80 teatrų. Žymiausia gatvė – Brodvėjus (Broadway). Bažnyčios: Šv. Jono katedra, Šv. Patriko katedra ir kt. Kitame Hadsono upės krante, priešais Niujorką (tačiau Naujojo Džersio valstijoje) yra garsioji „Laisvės statula“, kurią amerikiečiams XIX a. pabaigoje dedikavo prancūzai. Kada keliauti į Vašingtoną? Bet kada.Ankstyvas pavasaris suteikia bene daugiausiai priežaščių keliauti į Niujorką. Ankstyvą rudenį galėsite mėgautis švelniu vėjaliu, skaisčia saule. Vėlyvas ruduo taip pat nesikandžioja iki pat Padėkos Dienos. Žiemos gana šaltos, bet tai reiškia žemesnias kainas viešbučiuose. Vasaros taip pat gana karštos, bet Niujorke - tai ne kliūtis.
Kita: Kiekvienais metais Niujorką aplanko apie 40 milijonų JAV ir užsienio turistų. Turistai dažniausiai aplanko Empire State Building dangoraižį, Elis salą, Brodvėjaus teatrą, muziejus, bei kitas turistus viliojančias vietas, tokias kaip Centrinis parkas, Vašingtono skvero parkas, „Rockfeller“ centras, Bronkso zoologijos sodas, Niujorko botanikos sodas, prabangūs prekybos centrai 5-ojoje ir Medisono gatvėse, daug turistų pritraukia ir vienas Niujorko simbolių, Laisvės statula.

 

 

Pigūs skrydžiai į Niujorką

Bilietai į Niujorką iš Vilniaus

nuo €58637

Bilietai į Niujorką iš Rygos

nuo €59694