• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Kiprą

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Kipras

  • Gyventojų skaičius: ~1189265
  • Valiuta: EUR

Kipras (gr. Κύπρος, turk. Kıbrıs), oficialiai − Kipro respublika (gr. Κυπριακή Δημοκρατία, turk. Kıbrıs Cumhuriyeti) − valstybė ir sala Viduržemio jūros rytuose, esanti į pietus nuo Turkijos ir į vakarus nuo Sirijosbei Libano. Kipras yra trečioji pagal dydį sala Viduržemio jūroje. Geografiškai šalis priklauso Azijai, tačiau politiniu ir kultūrinių atžvilgiu yra laikoma Europos dalimi.
Valstybė 1960 m. rugpjūčio 16 d. paskelbė nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės ir tais pačiais metais rugsėjo 20 d. įstojo į Junginių Tautų Organizaciją. 2004 m. gegužės 1 d. Kipras įstojo į Europos Sąjungą.

 

Valstybinė kalba  –  graikų, turkų. Sostinė  –  Nikosija. Didžiausias miestas  –  Nikosija.

 

KLIMATAS: Kipre vyrauja Viduržemio jūros subtropinis klimatas, kuris pasižymį karštomis sausomis vasaromis ir nepastoviomis lietingomis žiemomis.

Pigūs skrydžiai į Kiprą

Pigūs skrydžiai į Nikosiją

Pigūs skrydžiai į Nikosiją

Nikosija (turk. Lefkoşa) – didžiausias Kipro miestas ir Kipro respublikos sostinė (šiaurinė miesto dalis laikoma nepripažintos Šiaurės Kipro Turkų respublikos sostine). 200,5 tūkst. gyventojų (2007 m., pietinė dalis). Yra tarptautinis oro uostas (neveikia, JT administruojamoje teritorijoje). Kelionių ekspertų patarimai: Kodėl vykti į Nikosiją? Nikosijos senamiestį supa XVI a. 1567–1570 m. venecijiečių pastatyta gynybine siena su 11 fortų ir trimis – Famagustos, Pafoso ir Kirenijos – var...