• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Prancūziją

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Prancūzija

  • Gyventojų skaičius: ~66987244
  • Valiuta: EUR

Prancūzija (pranc. France, tariama [fʁɑ̃s]), oficialiai Prancūzijos Respublika (pranc. République française) – šalis Vakarų Europoje, turinti užjūrio teritorijų visame pasaulyje. Šalis iš pietų į šiaurę driekiasi nuo Viduržemio jūros iki Lamanšo sąsiaurio ir Šiaurės jūros, iš rytų į vakarus nuo Reino iki Atlanto vandenyno. Dėl teritorijos formos patys prancūzai savo šalį kartais vadina šešiakampiu (pranc. l'Hexagone). Pietuose Prancūzija ribojasi su Ispanija, Andora ir Monaku, šiaurėje su Belgija ir Liuksemburgu, šiaurės rytuose su Vokietija, rytuose su Šveicarija ir Italija. Prancūzijos vakarinius krantus skalauja Atlanto vandenynas, pietinius Viduržemio jūra. Prancūzijos užjūrio departamentai turi sienas su Brazilija ir Surinamu (Prancūzijos Gviana), taip pat su Nyderlandų Antilais (San Marteno saloje). Prancūziją su Jungtine Karalyste jungia Eurotunelis.

Valstybinė kalba – prancūzų. Sostinė – Paryžius. Didžiausias miestas - Paryžius.

Klimatas. Didžioji Prancūzijos dalis yra vidutinių platumų klimato zonoje. Pietrytinėje šalies dalyje vyrauja subtropinis Viduržemio jūros klimatas. Nors ten lietinga žiema ir sausa vasara, didžiosios Prancūzijos dalies klimatas priklauso nuo vietos ir reljefo, taip pat didelę įtaką daro Šiaurės Atlanto srovė. Apskritai beveik visoje Prancūzijoje klimatas yra švelnus. Vidutinė metinė temperatūra yra tarp 10 °C (šalies šiaurėje, Lotaringijoje, Žuroje, Alpėse ir žemiau) ir 16 °C (Viduržemio jūros pakrantėje, Korsikoje). Klimato skirtumus galima pamatyti skirtingose šalies dalyse: Šiaurės vakaruose, ypač Normandijoje ir Bretanėje, vyrauja jūrinis klimatas. Žiemos yra švelnios ir dažnai be sniego. Vasaros yra gana vėsios ir drėgnos. Šiaurės rytuose vyrauja daugiau žemyninės oro srovės. Ypač Lotaringijoje ir Vogėzų kalnuose, žiemos gali būti šaltos. Reino ir Mozelio upių slėniuose klimatas yra tinkamas vyno gamybai. Prancūzijos centre kritulių kiekis yra nedidelis. Vasaros ir žiemos temperatūrų skirtumas nėra toks didelis, kaip Rytų Europoje. Gerokai vėsesnė temperatūra yra Centriniame masyve. Pietvakariuose klimatą lemią Atlanto vandenynas, kuris yra drėgnas, bet gana šiltas ir saulėtas. Vasaros yra gana sausos. Žiema ir rudenį iškrenta daugiau kritulių. Pietryčiuose vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Žiemos būna lietingos, taip pat šiame regione vyrauja kitokia augmenija.  Vasara gali užklupti sausra.

 

Verta aplankyti ir pamatyti:

• Eifelio bokštas (angl. Eiffel Tower) - Paryžiaus įžymybė, pastatyta 1889 metais, inžinieriaus Eifelio Gustavo, kurio garbei ir buvo pavadintas šis bokštas. 41-ius metus Eifelio bokštas buvo aukščiausias statinys pasaulyje iki 1930 metų, kai Niujorke buvo pastatytas Chrysler Building dangoraižis. Statinys yra 324 metrų aukščio. Eifelio bokšte įrengti 1665 laipteliai ir trys platformos su apžvalginėmis aikštelėmis bei kavinėmis. Pirmoji aikštelė yra 57 metrų aukštyje, antroji – 115 metrų aukštyje, o trečioji – 276 metrų aukštyje. Į pirmąjį ir antrąjį aukštus patenkama lipant laiptais arba kylant liftu, o pasiekti paskutinį aukštą galima tik liftu. Iš bokšto atsiveria nepakartojama miesto panorama, o esant geram orui, matomumas padidėja net iki 60 km. Nors šis statinys atrodo vienspalvis, tačiau, iš tikrųjų, jo dažymui naudojama trijų atspalvių rudos spalvos dažai (viršūnė – šviesiausia , o apačia – tamsiausia). Bokštas reprezentuoja magiškąją šviesą - savo šviečiančiais žibintais, lemputėmis, savo šviesa, jis įžiebia viltį ir svajones kiekvieną vakarą miesto gyventojams bei turistams. Šis objektas yra labiausiai lankomas turistinis mokamas objektas pasaulyje, kurį kasmet aplanko daugiau 7 milijonai lankytojų.

Bilieto kaina:
Bilieto kaina lipant laiptais iki antro aukšto – 5 € (12-24 metų – 4 eurai, 4-11 metų – 3 €, vaikams iki 4 metų – nemokamai);
(Kylant iki antro aukšto liftu, kaina gali skirtis, priklausomai nuo žmonių skaičiaus arba grupės dydžio).
Pakilimas iki Eifelio bokšto viršaus – 15 € (12-24 metų – 13,50 €, 4-11 metų – 10,50 €, vaikams iki 4 metų – nemokamai);
Kainos kiekvienais metais gali keistis.

• Eliziejaus laukai (pranc.k. Champs-Élysées) – viena žymiausių ir gražiausių alėjų pasaulyje, pagrindinis prekybos bei Paryžiaus žavesio centras. Eliziejaus laukai - tai tik pavadinimas, kaip patys turistai gali matyti - laukų čia nėra, tai tik ilga alėja, kuri padalinta į dvi dalis: parko ir prekybos bei pramogų. Alėja yra beveik dviejų kilometrų ilgio ir septyniasdešimties metrų pločio. Gatvė driekiasi nuo Paryžiaus Santarvės aikštės (pranc. Place the la Concorde) iki Triumfo arkos. Viename Eliziejaus lauko gale, šalia Santarvės aikštės su Egiptietišku obelisku, galima pamatyti Marigny teatrą ir Didžiuosius rūmus, o šiek tiek šiauriau nuo alėjos yra Eliziejaus rūmai – oficiali Prancūzijos prezidento rezidenciją.
Parduotuvių ir restoranų šioje alėjoje yra šimtai. Čia rasite įvairiausių prekių nuo paprasto nuo Louis Vuitton rankinių iki Swarovski kristalų. Šioje alėjoje kasmet vyksta liepos 14 d. - Bastilijos dienos minėjimas, Naujųjų Metų šventė, taip pat švenčiamos futbolo rungtynių pergalės bei rengiamos įvairios parodos.

• Triumfo arka (pranc. Arc de Triomphe) – vienas garsiausių Paryžiaus architektūrinių paminklų. Triumfo arka stovi Šarlio de Gollio aikštėje (kitaip dar vadinama „Žvaigždės aikšte“), vakariniame Eliziejaus laukų pakraštyje. Triumfo arka yra beveik 50 metrų aukščio ir 45 metrų pločio. Šis reikšmingiausias Prancūzijos statinys simbolizuoja karius, kovojusius už Prancūziją karo laikais. Mintis pastatyti Triumfo arką kilo didžiajam Prancūzijos karvedžiui - Napoleonui Bonapartui, pergalei Austerlico mūšyje paminėti, tačiau statinys buvo užbaigtas tik 1830 metais, Napoleonui taip ir neišvydus Triumfo arkos.
Šią arką puošia prašmatnūs reljefai ir karinės skulptūros. Statinys dekoruotas visų Prancūzijos mūšių pavadinimais bei generolų vardais. Po apačia yra Pirmojo pasaulinio karo nežinomo kario kapas, sukurtas 1920 metais. Jis simbolizuoja visus karius, atidavusius savo gyvybę už tėvynę. Ant šio kapo dega amžinoji ugnis, pagrebiant visus žuvusiuosius. Architektūrinio statinio viduje yra įsikūręs nedidukas muziejus, kuriame galite susipažinti su statinio istorija, taip pat galite pakilti į apžvalgos aikštę arkos viršuje ir pasigrožėti miesto panorama.

Bilieto kaina:
Suaugusiems – 8 €;
Studentams – 5 €;
Vaikams iki 17 metų – nemokamai.

• Dievo motino katedra (pranc. Notre Dame) – Paryžiaus religinis centras. Nuo viduramžių laikų išlikusi gotikinio stiliaus katedra, žavinti lankytojus savo architektūra ir istorija. Katedros statybos pradėtos 1163 metais ir baigtos tik 1345 metais, iš viso statybos truko 182 metus. Katedra daro įspūdį savo dydžiu - jos aukštis - 130 metrų, o aukščiausio bokšto smailė siekia net 90 metrų. Dievo motinos katedroje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai, tarp jų ir pats Napoleonas Bonapartas. Šią Katedrą visame pasaulyje išgarsino prancūzų rašytojas Victor Hugo savo romane -„Paryžiaus katedra“.
Nemokamai yra organizuojamos ekskursijos, kurių metu galima daugiau sužinoti apie įspūdingos katedros istoriją.

• Luvras (pranc. Palais du Louvre) - vienas žymiausių, seniausių, didžiausių bei turtingiausių pasaulio lankomų muziejų. Luvro muziejuje eksponuojama daugiau nei 380 tūkst. meno kūrinių, tarp kurių yra ir žymiausi kada nors sukurti šedevrai: Leonardo da Vinčio paveikslas „Mona Lisa“, pasauliui gerai žinomas dėl savo neatskleistų paslapčių, legendų bei istorijų; „Samotrakės Nikė“ skulptūra - vaizduojanti graikų pergalės deivę Nikę, išskleidusią sparnus; Teodoro Žeriko paveikslas „Medūzos plaustas“ - paremtas tikra laivo sudužimo ir kanibalizmo tragedija; Mikelandželo skulptūra „Maištingas vergas“, kurioje perteikta nepakenčiama kančia ir skausmas; ir daug kitų žymių eksponatų.

Bilieto kaina:
Parodos kaina – 10 €;
Laikinosios ekspozicijos kaina – 11 €;
Bendras bilietas (parodos ir laikinosios ekspozicijos) – 14 € žmogui.

• Paris Disneilendas (angl. Disneyland Paris ) - tai žymiausių pasakų personažų miestelis, kuris patiks ne tik mažiausiems lankytojams, bet ir suaugusiems. Tai visiška JAV esančio Disneilendo kopija, kuria galima mėgautis visus metus. Paris Disneilendas yra laikomas lankomiausia pramogų vieta visoje Europoje, kuri nuo sostinės nutolusi tik apie 32 kilometrus. Čia lankytojai gali apsilankyti dviejuose teminiuose parkuose: Disneyland parke ir Walt Disney Studios parke.

Bilieto kaina:
Įėjimo kaina į abu parkus (Disneyland ir Walt Disney Studios) suaugusiam - 69 €;
Įėjimo kaina į vieną parką – 57 €.

• Panteonas (pranc. Panthéon) – pagal Romos panteono pavyzdį įrengtas vėlyvojo klasicizmo architektūrinis paminklas, Paryžiaus Lotynų kvartale iškilęs XVIIIa. Jis buvo pastatytas miesto globėjos Šv.Genovaitės garbei. Šio Panteono esančiose kriptose, yra palaidoti daugelis žymių Prancūzijos piliečių, kaip Volteras, Viktoras Hugo, Pieras ir Marija Curie, Aleksandras Diuma bei Luisas Brailis. Ilgainiui šis pastatas tapo mauzoliejumi, skirtu šalies didvyriams atminti, kuriame imta laidoti žymius šios šalies piliečius.

Bilieto kaina:
Suaugusiems – 7 €;
Vaikams iki 17 metų – nemokamai.

• Versalio rūmai (pranc. Château de Versailles) - buvusi Prancūzijos karališkoji rezidencija, pastatyta valdant Liudvikui XIV. Rūmams tapus oficialia karališkąja rezidencija, nuo 1682m. čia buvo rengiamos įvairios puotos, maskaradai bei iškilmės iki pat Didžiosios Prancūzijos revoliucijos. Šie prabangūs rūmai yra nutolę 20 km į pietvakarius nuo šalies sostinės Paryžiaus. Šiandien jame yra įsikūręs muziejus, taip pat jame vyksta svarbūs nacionaliniai renginiai, konferencijos ir susirinkimai. Versalio rūmai nuo 1979 m. yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kurį kasmet apsilanko daugiau nei milijonas turistų. Dabartiniuose Versalio rūmuose yra 700 erdvių kambarių. Garsiausias šių rūmų kambarys – veidrodžių salė (įrengta 1678-1689 metais), kuri yra 75 metrų ilgio ir 10 metrų pločio, joje yra 17 didelių langų, priešais kuriuos ant sienų kabo 17 tokio pat dydžio veidrodžių. Rūmų interjeras yra vienas turtingiausių. Juos puošia geriausių ir garsiausių prancūzų dailininkų paveikslai ir freskos, brangiausi gobelenai ir baldai, bronzinės ir marmurinės skulptūros, viskas tiesiog švyti prabanga bei karališkąja didybe. Versalio rūmai buvo kuriami siekiant palikti neišdildomą įspūdį kiekvienam čia apsilankiusiam. Čia galima aplankyti operos teatrą, karietų muziejų, karališkąją koplyčią, įspūdingiausius bei vaizdingiausius parkus ir sodus. Šis išpuoselėtas statinys laikomas bene didžiausia pilimi pasaulyje.

Bilieto kaina vienam žmogui - 15 €.

• Santarvės aikštė (pranc. Place de la Concorde) – įsikūrusi tarp Tiuilri sodų ir Eliziejaus laukų, aikštė yra viena iš žymiausių aikščių Paryžiuje. Ankščiau šios aikštės centre stovėjo karaliaus skulptūra, kurį buvo nugriauta revoliucijos metu, o gražiausia miesto aikštė tapo egzekucijų vieta, kurioje daugiau nei 1342 pasmerktųjų buvo giljotinuoti, tarp jų - Liudvikas XVI, išdidžioji karalienė Marija Antuanetė, revoliucijos vadas – Dantonas, bei daugelis kitų žymių to meto žmonių. Dabar šios aikštės viduryje stovi 3 000 metų senumo obeliskas, XIX a. atgabentas iš Egipto. Aštuonios moterų skulptūros, supančios viduryje esantį obeliską, simbolizuoja aštuonis didžiausius Prancūzijos miestus.

• Liuksemburgo sodai (pranc. Jardin du Luxembourg) - vieni populiariausių ir gražiausių Paryžiaus sodų. Liuksemburgo sodai įkurti XVII a., kaip privatus karaliaus Henriko IV našlės Marijos de Mediči parkas. Liuksemburgo rūmai kartu su gražiuoju sodu yra labiausiai lankoma vieta turistų ir pačių paryžiečių. Sodas yra netoli triukšmingojo San Žermeno kvartalo, St Germain des Pres ir užima 22,5 hektarų plotą. Kadaise šie rūmai revoliucijos metu buvo paversti kalėjimu, o dabar Liuksemburgo rūmuose vyksta senato posėdžiai. Liuksemburgo sodai verti dėmesio dėl savo XIX a. skulptūrų, gražaus vandens telkinio, margų gėlynų, didingų fontanų ir įmantraus bei tikslingo parko išplanavimo. Čia galima pasivaikščioti, ramioje aplinkoje ir pasėdėti gražios gamtos apsuptyje.

Skrydžiai:

Šarlio de Golio oro uostas, CDG (pranc. Aéroport de Paris-Charles-de-Gaulle) - didžiausias Prancūzijos oro uostas, esantis apie 25 km. nuo Paryžiaus. Lengvas ir patogus transporto susisiekimas. 

Strasbūro oro uostas, SXB (pranc. Aéroport de Strasbourg) - oro uostas įsikūręs Prancūzijos Elzaso regione, netoli šalies sienos su Vokietija. Strasbūro tarptautinis oro uostas vykdo atvykstamuosius ir išvykstamuosius reisus. Lengvas bei patogus transporto susisiekimas.

Paryžiaus-Orli oro uostas, ORY (pranc. Aéroport de Paris-Orly) - oro uostas esantis 13 km. į pietus nuo Paryžiaus centro. Vykdo skrydžius į Europos, Viduriniųjų Rytų, Afrikos, Karibų, Šiaurės Amerikos ir Pietryčių Azijos miestus. Traukiniu arba metro kelionė į miesto centrą kainuoja apie 10 EUR (beveik perpus pigiau vykti autobusu). 

Beauvais oro uostas, BVA (pranc. Aéroport Paris Beauvais Tillé) – nedidelis oro uostas, nutolęs nuo Paryžiaus apie 90 km. Transporto susisiekimas yra paprastas.

 

Pigūs skrydžiai į Prancūziją

Pigūs skrydžiai į Paryžių

Pigūs skrydžiai į Paryžių

nuo €13530

Paryžius (pranc. Paris) – Prancūzijos sostinė, didžiausias miestas ir departamentas. 2,2 mln. gyventojų (2009 m.), aire urbaine (su priemiesčiais Versaliu, Sen Deni, Ivri, Dransi, Aržantejumi ir kt.) – apie 11 mln. ir yra didžiausia Eurozonos metropolinė zona. Miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Miestas visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. Paryžius yra Il de Franso regiono pagrindinis miestas. Paryžiuje reziduoja daug tarptautinių...