• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Sofiją

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Bulgarija / Skrydžiai į Sofija

  • Gyventojų skaičius: ~7000039
  • Valiuta: BGN
Skrydžiai į Sofiją

Sofija – miestas vakarų Bulgarijoje, Balkanų kalnų pašlaitėje; šalies sostinė ir didžiausias miestas. Pagrindinis verslo, pramonės, transporto, kultūros centras. Metalo ir medienos pramonė, gumos gaminiai, gaminamos mašinos ir įrengimai, chemikalai, elektronika ir transporto įranga, drabužiai ir avalynė, tekstilės ir spaudos gaminiai, apdirbamas maistas.

Mieste veikia Sofijos universitetas (įkurtas 1888 m.), institutai (chemijos technologijos, inžinerijos, miškininkystės, kalnakasybos, ekonomikos, dailės menų), Bulgarijos mokslų akademija (įk. 1869 m.), Medicinos akademija (įk. 1972 m.), Bulgarijos valstybinė konservatorija (įk. 1904 m.), Šv. Kirilo ir Šv. Metodijaus nacionalinė biblioteka (įk. 1878 m.).

Kelionių ekspertų patarimai: Kodėl vykti į Sofiją? Yra nacionalinis gamtos istorijos muziejus, archeologijos muziejus, meno galerija, etnografijos muziejus, Sofijos istorijos muziejus. IV a. Šv. Jurgio bažnyčia (seniausias išlikęs pastatas), VI a. Šv. Sofijos bažnyčia, Aleksandro Nevskio katedra, XV a. Bujuk Džamijos mečetė. Apžiūrėkite vieną iš seniausių vienuolynų visoje Europoje, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą įspūdingą didžiausią ir svarbiausią Bulgarijos ortodoksų bažnyčios simbolį – Rilos vienuolyną. Kada keliauti? Pavasaris, ypač nuo balandžio iki birželio yra vieni geriausių mėnesių aplankyti šalį, mat daugelis lankytinų vietų jau atviros keliautojams, oras dar ne per daug karštas. Vasara – labiausiai tinkamas laikas festivalių ir paplūdimio mėgėjams. Kita: Paragaukite ypatingai skanaus bulgarų maisto. Bulgarų virtuvėje dominuoja daržovės, mėsa ir prieskoniai. Tipiškas maistas – tradicinis sūris ir jogurtas. Nacionalinis nealkoholinis gėrimas – airanas, gaminamas iš jogurto ir vandens, o alkoholinis gėrimas – rakija. Taip pat Bulgarija didžiuojasi vietiniu raudonu ir baltu vynu. Sofijoje, kaip ir visoje Bulgarijoje linksėdami galva sakysite „Ne“, o purtydami – „Taip“. 

Verta aplankyti ir pamatyti:

• Aleksandro Nevskio katedra (angl. Aleksander Nevski Church) – tai ne tik Sofijos, bet ir visos Bulgarijos simbolis. Cerkvė yra neobizantinio stiliaus. Tai didžiausia šventyka Bulgarijoje ir antra pagal dydį Balkanuose. Gigantiška bažnyčia buvo pastatyta tarp 1882 ir 1912 metų, 200 000 Rusijos karių atminimui, kurie mirė kovodami už Bulgarijos nepriklausomybę Rusijos – Turkijos karo metu (1877 – 1878 metais).

• Nacionalinės istorijos muziejus (angl. National History Museum) – didžiausias muziejus Bulgarijoje ir vienas didžiausių visuose Balkanuose. 1973 metais atidaryto muziejaus kolekciją sudaro daugiau nei 680 000 įvairių vertingų eksponatų. Muziejaus tikslas yra užtikrinti išsamią Bulgarijos miesto istoriją nuo priešistorės iki dabartnių laikų. Muziejaus viduje įsikūrę biblioteka, bufetas ir suvenyrų parduotuvėlė.

• Šv. Sofijos bažnyčia (angl. Sveta Sofia Church) - seniausia sostinės bažnyčia, kurios garbei ir pavadintas visas miestas. Požemiuose galima aplankyti išikusį 56 kapų nekropolį, su kitų keturių bažnyčių liekanomis. Šalia yra Nežinomo kareivio kapo memorialas su degančia amžinąja liepsna ir bulgarų rašytojo Ivano Vazovo kapas.

• Šv. Klemento Ochridiečio universitetas (angl. St. Clement of Ohrid University) – pirmoji aukšoji mokykla Bulgarijoje, įkurta 1888 metais spalio 1 dieną. Fasadą puošia dviejų brolių skultrūros – Evlogi Georgiev ir Hristo Gergiev, kurie finansiškai rėmė universiteto statybas.

• Bojanos cerkvė (angl. Boyana Church) – Vitošos kalno papėdėje įsikūsusi viduramžių cervė ligi šiol lankytojus stebinanti viduramžiškomis ekspresyviomis freskomis. Garsiausios freskos sukurtos 1259 metais, priskiriamos vertingiausiems tapybos paminklams viduramžių Balkanuose. Čia saugomi seniausias šv. Jono iš Rilos portretas  bei karaliaus Konstantino ir karalienės Irinos atvaizdai.

• Archeologijos muziejus (angl. Archeological Mueseum) – muziejus įsikūręs pačiame miesto centre, buvusiame mečetės pastate, kuri pastatyta 1496 metais, o pats muziejus atidarytas 1905 metais. Kolekciją sudaro dviejuose aukštuose eksponuojami neįkainojami trakų, romėnų ir viduramžių artefaktai. Pagrindiniai muziejaus akcentai yra mozaikinių plytelių grindinys iš Šv. Sofijos bažnyčios, IVa. pr. Kr. trakų laidojimo kaukė ir įspūdinga bronzinė galva, reprezentuojanti trakų karalių.

• Boriso parkas (angl. Borisova Gradina park) – seniausias ir žinomiausias parkas, įsikūręs pietrytinėje Sofijos miesto dalyje. Parke galima išvysti daugybę įvairių skulptūrų, grožėtis gėlių mozaika ir atsipalaiduoti ramioje pasivaikščiojimų vietoje. Tai didelė teritorija, kurioje yra Vasil Levski stationas ir CSKA stadionas, žaidimų aikštelė ir jaukios kavinukės. Rytinėje parko dalyje dominuoja gigantiškas komunistinis monumentas – „Brolybės piliakalnis“ (bulg. Братска могила, angl. Mound of Brotherhood), sukurtas 1956 metais kartu su 42 metrų aukščio obelisku ir socialinėmis-realistinėmis ikonomis (partizanais, bendražygiais, laikančiais kalašnikovus ir besyšypsančiais darbinikais).

• Vitošo bulvaras (ang. Vitosha Boulevard) – pagrindinė komercinė Sofijos gatvė. Tai ilga pusiau pėsčiųjų gatvė, kurioje gausu įvairių parduotuvių, kavinių, restoranų, barų bei krautuvėlių. Einant gatve galima išvysti ir vienus gražiausių Sofijos pastatų, tokių kaip Sofijos teisingumo teismą ir šv. Sekmadienio bažnyčią. Ši pagrindinė miesto gatvė užima 52 vietą tarp pasaulio prabangiausių gatvių, čia įsikūrusios garsiausių prekinių ženklų parduotuvės (Versace, D&G, Lacoste, Tru Trussardi, Moreschi, Van Laak, Ermenegildo Zegna, Marella, Max Mara, Baldinini ir kt.).

• Vitošos kalnas (angl. Vitosha Mountain) – ketvirtas pagal dydį kalnų masyvas Bulgarijoje. Aukščiausiais taškas – Cherni Vruh („Juodoji viršūnė“), kurio ilgis 2290 metrų. Čia įsikūręs Vitošo nacionalinis parkas, kuris yra seniausias Balkanuose. Kalnas lankytojus stebina nepaprasto grožio gamta, verta pamatyt Bojanos krioklį ir akmenų upę. Šis kalnas ypač pamėgtas kalnų kopinėtojų, slidinėtojų, o iš apžvalgos aikštelės atsiveria kvapą gniaužiantys panoraminiai Sofijos miesto vaizdai.

• Nacionaliniai kultūros rūmai (angl. National Palace of Culture) – sutrumpintai NDK, didžiausias daugiafunkcinis kongesų, konferencijų, įvairių suvažiavimų ir parodų centras visoje pietrytinėje Europoje. Pastatas pastatytas 1981 metais, 1 300 Bulgarijos gimtadienio proga. Centras yra šešiakampės formos. Pagrindinė pastato funkcija – koncertų salė, tačiau čia taip pat organizuojamos įvairios parodos bei mainų mugės („Made in Bulgaria“, knygų mugė ir „Vacation and SPA EXPO“).

• Šv. Jurgio bažnyčia (angl. Saint George Rotunda) – tai ankstyvosios krikščionybės, raudonų plytų rotonda, kuri laikoma seniausiu pastatu Sofijoje. Greta Šv. Jurgio bažnyčios yra senovės Serdikos miesto griuvėsiai. Rotonda pastatyta IVa., Romos imperijos laikais, kai Serdika buvo labiausiai klestintis miestas visuose Balkanuose. Manoma, kad bažnyčia pastatyta buvusioje pagonių šventyklos vietoje. Rotonda taip pat garsi dėl XII – XIVa. sukurtų freskų, kurios puošia centrinį kupolą.

Geriausios vietos, kur galima pavalgyti.

Made in Home (adresas: Angel Kanchev 30A, Sofija, Bulgarija) – nepaprastai jauki vieta, įsikūrusi miesto centre. Restorane galima paskanauti Bulgarijos virtuvės patieklų ir ne tik. Rekomenduojama užsisakyti – tarator (tradicinė bulgariška šaltsriubė).

33 Gastronauts (adresas: 14 Prof. Asen Zlatarov, Sofija, Bulgarija) – labai jaukus restoranas, puiki atmosfera, maistas nepaprastai gardus ir išradingas.

Manastirska Magernitza (adresas: 67 Khan Asparouh, Sofija, Bulgarija) – tradicinio tipo taverna, kurioje galima užsisakyti autentiško bulgariško maisto. Taverna įsikūrusi miesto centre, todėl ją labai paprasta susirasti.

Pri Yafata (adresas: 29 Dondukov Korsakov Blvd., Sofija, Bulgarija) – miesto centre įsikūręs jaukus barbekiu restoranas. Svečiams sukuriama jauki atmosfera, grojant gyvai muzikai.

Checkpoint Charly (adresas: 12 Ivan Vazov, Sofija, Bulgarija) – tai vieta, kuri savo istorija nukels savo lankytojus į praeitį. Restorane galima užsisakyti autentiškų Bulgarijos virtuvės patiekalų, jaukioje džiazo muzikos aplinkoje.

Viešasis transportas. Sofijoje kaip ir daugumoje Europos miestų labai gerai išvystyta viešojo transporto sistema. Sostinėje galima keliauti metro, tramvajais, autobusais ir troleibusais. Kainos priklauso nuo norimo bilieto rūšies.
Vienkartinis bilietas įsigytas iš vairuotojo arba bilietus išduodančiuose automatuose (kiekvienai viešojo transporto priemonei reikia atskiro bilieto) – 1 BGN (0,50 €);
10 dienų elektroninis bilietas (kiekvienai viešojo transporto priemonei reikia atskiro bilieto) – 8 BGN (4 €);
1 dienos bilietas (visam viešajam transportui) – 4 BGN (2 €);
Mėnesinis bilietas (vienam viešajam transportui) – nuo 23 BGN (12 €);
Mėnėsinis bilietas (metro) – nuo 35 BGN (18 €);
Mėnesinis bilietas (visam viešajam transportui) – nuo 50 BGN (26 €), studentams – 21,50 BGN (11 €).

 

 

Pigūs skrydžiai į Sofiją

Bilietai į Sofiją iš Vilniaus

nuo €20798

Bilietai į Sofiją iš Rygos

nuo €25589