• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Atėnus

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Graikija / Skrydžiai į Atėnai

  • Gyventojų skaičius: ~10727668
  • Valiuta: EUR
Skrydžiai į Atėnus

AtėnaiGraikijos sostinė ir didžiausias miestas. Atėnų vardas kilęs iš graikų deivės Atėnės. Atėnai garsūs demokratija, Olimpinėmis žaidynėmis ir filosofija. 729,1 tūkst. gyventojų (2007; su priemiesčiais – apie 4 mln.).

Miestas išsidėstęs didžiausioje Atikos lygumoje su Ilysos ir Kephisos upėmis. Iš trijų pusių miestą supa kalnų grandinės – Hymettos (1 026 m), Pentelikon (1 109 m) ir Parnes (1 413 m) bei Ägaleo (468 m). Iš ketvirtosios pusės prieš miestą atsiveria jūra, Sarono įlanka.
Miesto centre ant Adriano vartų užrašyta, kad čia prasideda Atėnai, senasis Tesėjo miestas. Ties šiais vartais, esančiais labai arti Akropolio, antikos laikais buvusi miesto riba. Jeigu šiandien atėniečiai norėtų šiuos vartus nukelti prie miesto ribos, tai jie atsidurtų mažiausiai už 15 mylių nuo šios vietos.

Turistai šį miestą laiko labai romantišku. Žavi jūra, žavūs kalnai – nepakeičiamas šio balto miesto fonas, ir žavūs antikinio amžiaus balto marmuro griuvėsiai.

Lankytinos vietos.

• Akropolis (angl. Acropolis) – architektūrinis ansamblis, absoliutus senovės Graikijos ir šių laikų Atėnų miesto, simbolis. Žodis „Akropolis“ reiškia aukštutinį ir įtvirtintą miestą (gr. akros — aukštutinis, polis — miestas). Šio kalno pirmojoje pakopoje yra vartai į Akropolį. Ant šios kalvos įsikūrusios Propilėjos, Atėnų Nikės ir Erektiono šventyklos. Prie paties Akropolio yra daug šventyklų ir muziejų. Akropolio papėdėje matyti Dioniso ir Herodo Atiko amfiteatro griuvėsiai. Antikos laikais čia buvo statomi Sofoklio, Euripido ir kitų dramaturgų veikalai. Už šio teatro griuvėsių yra olimpinis stadionas ir Jupiterio šventyklos liekanos.

Akropolio bilietų kainos:
Įprastas bilietas – 12 €;
Bilietas su nuolaida – 6 €.
Akropolio muziejaus bilietų kainos:
Įprastas bilietas – 5 €;
Asmenims iki 18 metų, studentams, asmenims su negalia – nemokamas (pateikus pažymėjimą).

• Herodo amfiteatras (angl. Odeon of Herodes Atticus) – pietinėje Akropolio dalyje esantis amfiteatras, kuris buvo pastatytas turtingo graikų aristokrato – Herodo Atiko, jo mirusios žmonos atminimui. Dabar čia vyksta įvairūs muzikos, dramos pasirodymai Atėnų festivalio metu.

• Nacionalinis archeologijos muziejus (angl. National Archeological Museum) – visame pasaulyje pats svarbiausias archeologinis muziejus, kuriame saugomi didžiausią istorinę reikšmę turintys senovės Graikijos radiniai. Čia galima pamatyti meno ir istorinius turtus, datuojamus nuo Neolito laikų - ypač rafinuotas skulptūras, juvelyrinius bei keramikinius dirbinius, freskas ir įvairius artifaktus sukauptus iš visos Graikijos.

Muziejaus bilietų kainos:
Įprastas bilietas – 6 €;
Bilietas su nuolaida – 3 €;
Asmenims iki 18 metų, studentams, asmenims su negalia – nemokamas (pateikus pažymėjimą).

• Senovės Agora (angl. Ancient Agora) – senovės Atėnų širdis, nuolat sausakimša, administracinė, komercinė, politinė ir socialiai aktyvi vieta. Čia Sokratas išdėstė savo filosofines idėjas. Šiandien, ši buvusi Atėnų širdis - prabangi bei gaivinanti, su nuostabiais monumentais, šventyklomis bei muziejais, vis dar menanačiais apie didingą praeitį.

Senovės Agoros muziejaus bilietų kainos:
Įprastas bilietas – 4 €;
Bilietas su nuolaida (studentams, asmenims su negalia, senjorams virš 60 metų) – 2 €;
Asmenims iki 18 metų – nemokamas.

• Dzeuso Olimpiečio šventykla (angl. Temple of Olympian Zeus) – pati didžiausia šventykla visoje Graikijoje. Pradėta statyti VIa. pr. Kr., valdant tironui Peisistratui, vėliau, dėl nepakankamų lėšų, šventykla buvo apleista, daugelis norėjo tęsti darbus, tačiau galutinai statybos darbai užbaigti II a. valdant Romos imperatoriui Adrianui. Iš viso statybos laikotarpis truko virš 600 metų.

Bilieto kaina – 2 €;
Studentams, asmenims iki 18 metų – įėjimas nemokamas.

• Benaki muziejus (angl. Benaki Museum) – didžiausias Graikijoje privatus muziejus, kuriame eksponuojami Antonis Benaki, per 35 metus rinkti eksponatai iš Europos ir Azijos. Į kolekciją įeina Bronzos amžiaus radiniai iš Mikėnų ir Tesalijos; El Greco darbai; sakraliniai baldai iš Mažosios Azijos; keramikos, vario, sidabro bei medienos dirbiniai iš Egipto, Azijos bei Mesopotamijos ir nepakartojama Graikijos tautinių rūbų kolekcija. Muziejus yra padalintas į kelis filialus.

Pagrindinio muziejaus bilietų kainos:
Įprastas bilietas (be nuolaidos) – 5 €;
Laikinoji paroda (be nuolaidos) – 3 €;
Bilietas su nuolaida – 5 €;
Laikinoji paroda (su nuolaida) – 3 €;

Pireos St. Annexe bilietų kainos:
Įprastas bilietas – nuo 4 iki 6 €;
Bilietas su nuolaida – nuo 2 iki 3 €.

Islamo meno muziejaus bilietų kainos:
Įprastas bilietas – 7 €;
Bilietas su nuolaida – 5 €.

N. Hadjikyriakos-Ghika galerijos bilietų kainos:
Įprastas bilietas – 7 €;
Bilietas su nuolaida – 5 €.

Yannis Pappas studijos ir Mentis lankymas nemokamas.

Monastiraki blusų turgus (angl. Monastiraki Flea Market) – tradicinis turgus Atėnuose, šalia Atėnų Akropolio, kuriame vyrauja iškilminga nuotaika, suderinta su modernesniais prekystaliais. Parduotuvėlės dirba visą savaitę, čia galima įsigyti jūvelyrinių dirbinių, rankdarbių bei bric-a-brac sendaikčių ar naudotų daiktų.

• Filopapo kalva (angl. Filopappou Hill) – kitaip žinoma kaip, Mūzų kalva (angl. Hill of the Muses), kadangi senovėje buvo tikima, jog ant šio kalno gyveno devynios mūzos. Anot Plutarcho, Tesėjas kovėsi su amazonėmis. Nuo šio kalno galima pamatyti nuostabius, kvapą gniaužiančius Atėnų panoraminius vaizdus, tolumoje raibuliuojančią Sarono įlanką ir puikiai išsilaikiusius griuvėsius.

• Nacionalinis sodas (angl. National Gardens) – tai ramus, užburianstis parkas, anksčiau vadintas Vassilikos Kipos (išvertus iš graikų kalbos tai reikštų „Karališkieji Sodai“). Sukurtas pirmosios graikų karalienės Amelijos iš Oldenburgo. Šis parkas įsikūręs pačiame Atėnų miesto centre, už graikų parlamento rūmų, sodas užima 15,5 hektarų. Parke vis dar yra išlikusių griūvėsių, tambūrų, kolonų, mozaikų ir pan.

• Likabeto kalnas (angl. Lycabettus Hill) – kitaip vadinamas „Vilkų kalnu“, kadangi senovėje, ant kalno, apsupto pušų, gyveno vilkai. Nuo šio kalno atsiveria nuostabiausia Atėnų miesto panorama. Čia yra didelis, atviras amfiteatras, kuriame savo pasirodymus rengė pasaulinio garso žvaigždės, tokios kaip: Moby, Bob Dylan, Vanessa Mae, Patti Smith, grupė Scorpions bei kt. Pakilti į kalną galima funikulieriumi.

• Sargybos keitimosi ceremonija (angl. Changing of the Guard) – kiekvieną sekmadienį 11 valandą Parlamento aikštėje, šalia nežinomo kareivio kapo, vykstanti Changing of the Guard ceremonija. Jos metu, sargybiniai dėvi tradicinius klostuotus sijonus, raudonas ir juodas kepures bei klumpes su pom pom burbulais, ši uniforma, kadaise buvo kleptų (kalnų kovotojai, dalyvavę nepriklausomybės kovoje) apranga.

Geriausios vietos, kur galima pavalgyti Atėnuose:
Savvas Roof Garden (adresas: Monastiraki rajonas, Atėnai, Graikija) – autentiškas, tradicinis graikų virtuvės maistas. Vietiniai rekomenduoja užsisakyti souvlaki.
To Kafeneio (adresas: Epicharmou gatvė 1, Atėnai, Graikija) – unikalus ir jaukus restoranas, kuriame siūloma tradicinė graikų virtuvė, o patiekalai tarsi gaminti namie.
Liondi Traditional Greek Restaurant (adresas: Makrygianni Street 19-21, Akropolis, Atėnai, Graikija) – paprastas, jaukus, tradicinis graikų restoranas, kuriame liksite pakerėti šiltu ir draugišku sutikimu bei nuostabiu, autentišku šios šalies maistu.
Atitamos (adresas: Solonos & Kapodistrou 2, Atėnai, Graikija) – nepamirštamas, jaukus graikų virtuvės restoranas, greitas ir draugiškas aptarnavimas, nedidelės kainos.

Viešasis transportas. Atėnuose keliauti galima autobusais, troleibusais, metro bei tramvajais. Bilietus, naudotis šiomis transporto priemonėmis galima įsigyti bilietų pardavimo kasose – kioskuose bei automatinėse bilietų pardavimo kasose metro ir tramvajaus stotyse. Bilietas galioja keliaujant visais viešaisiais transportais.
Bilietų rūšys:
Terminuotas (70 min.) bilietas be nuolaidos – 1,2 €;
Terminuotas (70 min.) bilietas su nuolaida - 0,6 €;
Vienos dienos bilietas – 4 €;
5 dienų bilietas – 10 €;
Turistinis 3 dienų bilietas (+ kelionė į ir iš oro uosto) – 20 €.

 

Pigūs skrydžiai į Atėnus

Bilietai į Atėnus iš Rygos

nuo €21798

Bilietai į Atėnus iš Vilniaus

nuo €23462