• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Salonikus

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Graikija / Skrydžiai į Salonikai

  • Gyventojų skaičius: ~10727668
  • Valiuta: EUR
Skrydžiai į Salonikus

Salonikai – miestas pietinėje Graikijos Makedonijoje, prie Egėjo jūros; Salonikų nomo centras. Svarbus jūrų uostas, pro kurį keliauja daug prekių iš Balkanų pusiasalio. Yra tarptautinis oro uostas. Didelis ekonomikos centras: išvystyta naftos, metalo, mašinų, tekstilės, maisto pramonė. Kasmet vyksta tarptautinės parodos ir mugės. Yra universitetas, archeologijos muziejus.

Išlikusi romėnų triumfo arka Galerėja (apie 300 metus), Šv. Demetrijaus bazilika (V a.), Šv. Sofijos kupolinė bazilija (V–VIII a.).

Miestą apie 315 m. pr. m. e. įkūrė Makedonijos karalius Kasandras greta senovės miesto Termos ir 26 vietinių kaimų. Jis pavadino miestą savo žmonos Tesalonikės, Aleksandro Didžiojo netikros sesers vardu. Tesalija, kur yra Salonikai, buvo autonominė Makedonijos karalystės dalis. Po karalystės žlugimo 168 m. pr. m. e., Salonikai tapo Romos respublikos miestu. Miestas išaugo į svarbų prekybos centrą Via Egnatia kelyje, kuris palengvino Azijos ir Europos prekybą. Salonikai tapo vienos iš keturių romėnų Makedonijos sričių sostine.

 

Pigūs skrydžiai į Salonikus

Bilietai į Salonikus iš Rygos

nuo €18212

Bilietai į Salonikus iš Vilniaus

nuo €25198