• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Tokiją

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Japonija / Skrydžiai į Tokijas

  • Gyventojų skaičius: ~126529100
  • Valiuta: JPY
Skrydžiai į Tokiją

Tokijas (jap. 東京都 = Tōkyō-to) – viena iš Japonijos prefektūrų, kurios didžioji dalis yra Kanto lygumoje. Nors čia gyvena daugiausiai gyventojų iš visų prefektūrų, pagal plotą ji yra trečia nuo galo.

Kadangi čia įsikūrę Japonijos vyriausybė ir imperatoriškieji rūmai, Tokijas faktiškai yra Japonijos sostinė.

Nepaisant Tokiją sudarančių administracinių vienetų, Tokijas konstituciškai vadinamas Tokijo miestu ir yra vienas didžiausių pasaulio miestų. Gyventojų skaičius prefektūroje viršija 12 mln. Kodėl vykti į Tokiją? Aplankykite Tokijo nacionalinį muziejų, žydinčius sakurų parkus, šintoistų ir budistų šventyklas. Kada keliauti į Tokiją? Dažniausiai pavasario sezonas trunka nuo kovo iki gegužės, o ruduo - nuo rugsėjo iki lapkričio, ir šiuo metų laiku keliauti yra geriausia. Viduržiemį, gruodžio-vasario mėnesiais, gali būti labai šalta, tuo tarpu vasarą, birželio-rugpjūčio mėnesiais, oras gali būti nepakenčiamai karštas ir drėgnas. Kita: Žuvis ir kitos jūros gėrybės – neatsiejama Japonijos kultūros dalis, tad būtina paragauti šių gėrybių ir, žinoma, valgyti medinėmis valgomosiomis lazdelėmis. Japonijoje labai svarbus etiketas, mandagus elgesys, pagarba aukštesnį statusą turintiems žmonėms. Japonai įvertins jei gerbsite vietinį etiketą ir taisykles, atsakys tuo pačiu.

 Verta pamatyti ir aplankyti:

• Tsukidži žuvų turgus (angl. Tsukiji Fish Market) – 1935 metais atidarytas turgus, dabar yra didžiausias ir judriausias žuvų turgus pasaulyje. Kasdien apie 2 tūkst. tonų tuno yra parduodama vien tik šiame turguje, taipogi džiugina daugiau nei 450 rūšių žuvys. Įspūdingame išoriniame turgelyje (jap. jōgaishijō) susigūžę šimtai maisto kioskelių, barų bei restoranų. Prieš vykstant į turgų reikėtų patikrinti jų internetinį puslapį ir įsitikinti, ar tą dieną jis atidarytas ir galbūt vyksta tuno aukcionai, kurie dažniausiai prasideda apie 5 val. ryto (aukciono vietų skaičius yra ribojamas iki 120 žmonių). Pagrindinis turgaus filialas dirba visą parą.

• Šibujos sankryža (angl. Shibuya Crossing) – sakoma, kad tai viena judriausių sankryžų pasaulyje, kitaip vadinama „The Scramble“. Nepaprastas vaizdas gigantiškų vaizdo ekranų, neoninių šviesų ir nuolat skubančių žmonių banga privers jus stabtelti ir akimirkai įsijausti į judrų Tokijo gyvenimą. Žmonės, pasikeitus šviesoforo signalui, kaip banga pasipila iš visų pusių, kartais, net tūkstančiai jų. Čia pilna kavinių ir restoranų. Dar įspūdingesnis vaizdas būna penktadienio ir savaitgalio vakarais, kuomet žmonių dar labiau padaugėja ir visi išsipuošę ir nusiteikę linksmybėms, apšviečiami neoninių šviesų.

• Tokijo nacionalinis muziejus (angl. Tokyo National Museum) – vienas seniausių muziejų Japonijoje ir didžiausių muziejų pasaulyje, kuris atsiranda privalomų objektų aplankymo („must see“) sąraše Tokijuje. Čia eksponuojama didžiausia Japonijos meno kolekcija: keramikos dirbiniai, budistinės skulptūros, samurajų kardai, spalvotieji tapybos bei kaigrafijos darbai, nepaprasto grožio kimono ir dar daug kitų japonų meno atributų. Taip pat čia eksponuojami archeologiniai artifaktai, kurių kolekciją sudaro daugiau nei 110 tūkst. radinių bei daugiau nei 100 nacionalinių turtų.

Bilietų kaina:
Suaugusiems – 620 JPY (4,90 €);
Studentams – 410 JPY (3,30 €).

• Ghiblio muziejus (angl. Ghibli museum) - garsiausio anime režisieriaus, Miyazaki Hayao dekoruotas muziejus. Čia galima pasimėgauti originaliais anime eskizais, o tie, kas nieko apie tai nežino, žengę pirmuosius žingsnius šiame muziejuje, pamils tiek pasakišką atmosferą ir katės autobusą, tiek įdomią japonų kultūrą. Prie įėjimo lankytojus pasitinka gigantiškas Totoro ir susuwatari (suodžiukai). Kiekvienas langas bei lempa yra rankų darbo ir papuošti spalvotais vitražais, kurie dekoruoti studijos Ghibli personažais, žavingais augalais ir gėlėmis bei miško gyvūnais. Pirmame aukšte rodomas trumpas, 20 minučių pasirodymas, nepraleiskite progos.

Bilietų kaina:
Suaugusiems – 1 000 JPY (8 €);
Vaikams (13-18 metų) – 700 JPY (5,60 €);
Vaikams (7-12 metų) – 400 JPY (3,20 €);
Vaikams (4-6 metų) – 100 JPY (0,80 €);
Vaikams (iki 4 metų) – nemokamai.

• Asakusa – Taito seniūnijoje esantis rajonas, yra vienas vaizdingiausių Tokijuje. Čia galima išvysti istorinę Tokijaus pusę (vaizdai, garsai ir kvapai), kaip niekur kitur ir pasivažinėti tradicine rikša. Gyvenimas Asakusoje vis dar labai gyvibingas bei išraiškingas. Bene populiariausia vieta Asakusa rajone yra Sensodži šventykla (angl. Sensō-ji) – kitaip vadinama Asakusos Kannon šventykla, gailestingumo ir užjautos dievybei – Guanjin. Legenda byloja, jog 628 metais du broliai Sumida upėje, sužvejojo Guanjin statulėlę ir nors jie bandė ją įmesti atgal į upę ji vis atsirasdavo toje pačioje vietoje, todėl Senso-ji šventykla buvo pastatyta šalia. Šventyklos statybos užbaigtos 645 metais ir yra laikoma seniausia šventykla Tokijuje. Norint patekti į šventyklą, pirmiausiai reikia praeiti Kaminarimon („žaibo vartus“) - ne tik Asakusos, bet viso Tokijo simbolį. Nakamise gatvė – 200 metrų gatvelė nusėta paduotuvėlėmis, kuriose rasite tipiškų japoniško stiliaus suvenyrų, tokių kaip yukata (kimono), vėduoklių, įvairių tradicinių užkandžių ir kt. Šios prekybinės gatvelės istorija yra kelių šimtmečių senumo. Asakusos rajone galite išvysti geišas (angl. geisha) – tai tradicinės japonų artistės, palydovės. Tie, kas nori išvysti geišų pasirodymą, kurio metu jos šoka japoniškus šokius, dainuoja arba groja, Asakusos rajone jų yra net 45. Toks vakaras, paprastai, asmeniui kainuoja apie 20 000 JPY (158 €). Kannonura gatvė yra viena iš nedaugelio vietų Tokijuje, kur galima išvysti šias nuo seno gerbiamas moteris.

• Meidži šventovė (angl. Meiji Shrine) – šventykla, dedikuota XIXa. imperatoriui Meidži ir jo žmonai, imperatienei Shoken. Populiariausia šintoistinė šventykla yra rami ir paprasta, ne spalvota ar prašmatni, kaip dauguma Azijos pamaldų vietų. Pro 12 metrų aukščio torri vartus, lankytojai patenka į 1 500 metų senumo kiparisų parką, kuris užima 200 akrų plotą. Šventykloje lankytojai gali palikti aukas, įsigyti įvairių amuletų arba užrašyti savo norą ant ema (medinės lentelės). Pirmosiomis Naujųjų Metų dienomis, šventykloje apsilanko daugiau nei 3 milijonai lankytojų – hatsumode (pirmieji apsilankymai šventykloje naujaisiais metais).

• Yoyogi parkas (angl. Yoyogi Park) – greta Meiji šventovės įsikūręs didžiausias Tokijaus parkas, kuriame žaliuoja laukinė pievelė, žavi tvenkiniai bei ginkmedžių miškeliai. Tai puiki vieta bėgiojimui bei iškylų rengimui. Pavasarį parke galima grožėtis žydinčių sakurų paslaptingumu. Parkas įkurtas 1967 metais, o prieš tai šioje vietoje buvo Olimpinis kaimelis, kuriame vyko 1964 metų Tokijaus olimpinės žaidynės.

• Sakuros – tai pramoga, kuri Japonijoje turi net pavadinimą – hanami (žydinčių sakurų stebėjimas). Geriausias sakurų stebėjimo laikotarpis yra pavasarį – balandžio mėnesį, o štai geriausios vietos, kuriose galima stebėti sakuras: Meguros upė (angl. Meguro River) – apie 800 vyšnių medžių, išsidėsčiusių kelis šimtus metrų palei Meguros upę, pavasarį suteikia šiai vietai nepaprasto žavesio. Nakameguro Sakuros festivalio metu, vyšnių medžiai yra apšviečiami, taip sukurdami romantišką atmosferą; Chidorigafuchi parkas (angl. Chidorigafuchi park) – labiausiai pamėgta vieta hanami. Keli šimtai vyšnių medžių puošia šį parką, sakurų žydėjimo metu, vakarais jos yra apšviečiamos, taip sukurdamos magišką sakurų tunelį; Shinjuku Gyoen nacionalis sodas (angl. Shinjuku Gyoen National Garden) – tai daugiau nei tūkstančio vyšnių medžių parkas, kuriame yra daugiau nei tuzinas skirtingų ankstyvųjų bei vėlyvųjų vyšnaičių rūšių. Čia galima mėgautis ramia ir taikia gamta, milžiniškoje pievelėje.

• Tokijo Sky Tree – 2012 metais pastatytas, 634 metrų aukščio televizijos ir apžvalgos bokštas Tokijuje. Tai yra aukščiausias pastatas Japonijoje ir antras pagal dydį pasaulyje. Bokšte yra dvi apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria nepaprasti, kvapą gniaužiantys panoraminiai Tokijaus vaizdai: pirmoji – 350 metrų aukštyje, o antroji – 450 metrų aukštyje. Giedrą dieną, viršūnėje matomumas padidėja iki 100 kilometrų iki pat Fudžijamos kalno.

Bilietų kaina:
Suaugusiems – 2 060 JPY (16, 30 €);
Vaikams (12-17 metų) – 1 540 JPY (12,20 €)
Vaikams (6 – 11 metų) – 930 JPY (7,40 €)
Vaikams (4-5 metų) – 620 JPY (5 €).

• Festivaliai – dar vienas objektas „must see“ sąraše. Kasmet Tokijuje vykta daugybė festivalių. Jie spalvoti, triukšmingi ir nuotaikingi, vykstantis kasmet. Keltas festivalių, kuriuos verta pamatyti: Obon festivalis – kitaip dar vadinamas „Festival of Souls“ (Sielų festivalis), tradicinis visos Japonijos festivalis, skirtas protėvių paminėjimui. Vienas linksmiausių japonų festivalių, kurio metu nestinga šokių ir linksmybių, trunkančių visą naktį. Jo metu mušami taiko (japoniški būgnai) bei upę nušviečia tūkstančiai plūduriuojančių popierinių žibintų. Daugumoje Tokijaus rajonų, festivalis vyksta liepos viduryje; Harajuku Omotesando Genki Matsuri Super Yosakoi festivalis - didžiausias vasaros ir yosakoi (japoniškas šokis) festivalis, kuriame dalyvauja apie 100 komandų ir apie 5 000 šokėjų. Festivalis vyksta kasmet nuo pat 1954 metų ir vyksta kiekvieną rūgpjūtį; Asakusa Kannon-ura Ichiyo Sakura-matsuri festivalis – festivalis, vykstantis kasmet, antrą balandžio šeštadienį. Jo metu vyksta procesija, atspindinti Edo periodo kultūrą (1603-1868). Eisenoje dalyvauja geišos, dalyviai atieka profesionalius šokius bei kabuki (tradicinė japonų teatrinio meno rūšis, kurią atlieka tik vyrai), pasidabinę autentiškais kostiumais; Koenji Awa Odori – festivalis vykstantis paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Jame dalyvauja apie 200 komandų, kurias sudaro apie 12 000 šokėjų, atliekančių tradicinį Awa šokį Koenji gatvėse. Taip pat kovo gale – balandžio pradžioje, Tokijuje vyksta daugybė sakurų festivalių.

 

Pigūs skrydžiai į Tokiją

Bilietai į Tokiją iš Rygos

nuo €65603

Bilietai į Tokiją iš Vilniaus

nuo €67920